Zmiany nigdy nie są łatwe. Dla małego dziecka jego dom i pobliskie place zabaw są całym jego znanym światem. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność przeprowadzając się do nowego domu z dzieckiem. Pakowanie wszystkich rzeczy jest wystarczająco stresujące, ale gdy w grę wchodzi dziecko, wszystko może cię przytłaczać. Ważne jest, aby mieć plan, dokładnie wiedzieć, co i kiedy robić, a mimo to być w stanie zadbać o swoją pociechę.

Oto 11 wskazówek, jak ułatwić dziecku przeprowadzkę z domu:

1. Zaopatrzenie w zdrową żywność.

Zazwyczaj podczas przeprowadzki, ludzie polegają na fastfoodach i wstępnie gotowanym jedzeniu na kilka dni, aż wszystko w ich nowym domu będzie w porządku. W przypadku dzieci po prostu nie jest to możliwe. Maluchów ni można nakarmić jedzeniem śmieciowym.
Podczas gdy Twoja stara kuchnia jest bałaganem i aż do całkowitego zaaranżowania nowej, upewnij się, że masz wiele różnych produktów łatwych do ugotowania potraw. Dobrymi pomysłami są mrożone warzywa, suszone owoce i obiadki w słoiczkach.
Jeśli potrzebujesz dodatkowej inspiracji, zawsze możesz sprawdzić różne artykuły w internecie i rozważyć, które przepisy można gotować z wyprzedzeniem i przechowywać bez utraty wartości żywności. Upewnij się tylko, że potwierdzisz preferencje żywieniowe swojego malucha. W końcu chcesz być po jego dobrej stronie podczas podróży, a ulubiony posiłek może Ci pomóc.

2. Podczas pakowania należy robić dużo przerw.

Ważne jest, aby Twoje ciało i umysł zachowały świeżość. Ale cała przeprowadzka może być stresująca nie tylko dla Ciebie, ale i dla Twojego malucha również. Zajmij się tym procesem na swój własny sposób i ważne jest, aby podzielić się z nim wystarczająco dużym czasem. Pokaż mu, że twoja miłość do niego się nie zmieni.
Zaplanuj kilka małych przerw w trakcie pakowania, które nie zajmą wiele czasu i będą przyjemne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego dziecka. Krótka wizyta na huśtawce, ostatni spacer po starej dzielnicy, wizyta w miejscu przyjaznym dla dzieci. Spędzaj z nim wystarczająco dużo czasu.

3. Przyjmij wszelką pomoc podczas przeprowadzki z dzieckiem.

Przeprowadzka może być dużym zadaniem, więc nie będziesz czuć się skrępowany, aby zaakceptować jakąkolwiek oferowaną pomoc. Najlepszym scenariuszem jest pomoc rodziców podczas przewozu mebli. Chętnie spędziliby trochę czasu z wnukiem, a Twój maluch może nawiązać silniejszą więź z dziadkami.
Ponadto, będziesz mógł spakować swój dom w spokoju, nie martwiąc się zbytnio o potomstwo. Alternatywnie możesz wysłać do nich swoje dziecko, jeśli jest to wygodne, na kilka ostatnich dni. W ten sposób odnajdzie się w nowym miejscu.
Jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, zastanów się nad sąsiadami i przyjaciółmi. Jeśli dziecko jest z nimi dobrze zaznajomione i dobrze się czuje, być może będzie mogło się nim zająć w ciągu dnia. Zaaranżowana data zabawy może być najlepszą rzeczą, aby odwrócić uwagę Twojego malucha podczas przewozu mebli. Poznaj wszystkie opcje, aby ułatwić dziecku przejście na nowy tryb życia.

4. „Kup” zezwolenie na przeprowadzkę twojego malucha.

To może nie być lubiane przez niektórych rodziców i ogólnie nie jest to dobry pomysł, aby kupić dziecku miłość z zabawkami. Ale przeprowadzka jest szczególną okazją i wyjątki mogą być uczynione. Maluchy mogą być płaczliwe bez powodu, więc wyobraź sobie, jak uporczywe mogą być podczas przewozu mebli.
Ale nowa, bardzo poszukiwana zabawka może być dobrym rozwiązaniem. W zależności od dziecka, możesz zrobić tę strategię na dwa sposoby. Możesz go kupić przed przeprowadzką, aby mógł się bawić nową zdobyczą bez większych problemów. Albo możesz mu to obiecać po przeprowadzce.
W ten sposób z pozytywnym nastawieniem zaakceptuje przeprowadzkę. Po prostu nie składajmy fałszywych obietnic. Użyj nowej zabawki, aby nie mylić lub rozpraszać dziecka, ale aby spędzić przyjemny czas podczas przeprowadzki.

5. Zoptymalizuj pakowanie, aby dopasować je do harmonogramu dnia dziecka.

Przeprowadzka wymaga prostego planowania. Wykonuj zadania, które wymagają pełnej uwagi podczas snu. Po drzemce, kiedy dziecko jest w pełni wypoczęte, dziecko skorzysta z twojego zainteresowania.
Nigdy nie każ mu pomijać reszty, tylko dlatego, że usuwasz każdy przedmiot, który posiadasz. W dniu przewozu mebli postaraj się, aby osoby mobilne przyjechały jak najszybciej. W idealnej sytuacji może się skończyć jeszcze przed południem. W ten sposób nie zmieniasz swojego planu dnia.
Nie chodzi tu głównie o to, by kłaść nacisk na malucha poprzez drastyczną zmianę jego codziennej rutyny.

6. Zaangażuj malucha w proces przeprowadzki.

Nawet jeśli Twój maluch nie może być naprawdę przydatny, korzystanie z jego pomocy może i zwiększy jego zaufanie.
Pokazując mu, że jego opinia i umiejętności są potrzebne, będzie bardziej skłonny zaakceptować zmianę domu jako coś pozytywnego. Prawdopodobnie chętnie brałby udział w procesie pakowania. Dziecko powinno spakować własne pudełko, zapytać, które zabawki należy umieścić na wierzchu.
Monitoruj jego reakcję, kiedy otwiera własne pudełko w nowym miejscu. Może to być jedno z pierwszych ważnych zadań, jakie dziecko wykonuje w swoim życiu. Nie zapomnij zrobić zdjęć.

7. Ostatni pokój malucha.

Zostaw jego pokój nietknięty tak długo, jak możesz. To przyniesie mniej stresu dla dziecka, jak jego twierdza samotności pozostanie normalna aż do ostatniej chwili. Upewnij się, że pudełko Twojego malucha jest załadowane do furgonetki.
W ten sposób pojawi się na początku w nowym miejscu. Podczas rozpakowywania pokój dzieci jest najważniejszym priorytetem, dlatego należy go urządzić w dniu przewozu mebli. Dziecko będzie czuło się bezpieczniejsze, jeśli jak najszybciej będzie miało dostęp do swojego dobytku.

8. Pozwól swojemu maluchowi poznać nowy dom.

Jest całkiem sprytne i pomoże Ci sprawić, że Twoje dziecko poczuje się jak w nowym domu bardziej przyjacielsko. Na kilka tygodni przed przeprowadzką zacznij wybierać zapach: lawenda, sosna lub owoce cytrusowe, wybierz to, co dziecko lubi najlepiej.
Upewnij się, że przyzwyczaiły się do zapachu. Następnie, po przeprowadzce, użyj tego samego aromatu do nowego domu. Zapach będzie przypominał o Twoim starym domu i wprowadzi poczucie bezpieczeństwa. Ułatwi mu to przyzwyczajenie się do nowego domu. Dodatkową zaletą jest to, że Twoje miejsce zawsze będzie pachnieć przyjemnie.

9. Zapewnij dziecko, że nic nie idzie w zapomnienie.

Podkreśl, w jaki sposób dziecko nie straci niczego podczas przewozu mebli. WSZYSTKIE z jego zabawek zostaną wzięte, WSZYSTKIE z jego ulubionych kubków, WSZYSTKIE jego rysunki z lodówki, znajdą swoje miejsce w nowym domu.
Zabierz jego najbardziej ukochane rzeczy razem z Tobą do samochodu, aby poczuł się bezpieczniej. Pozwól mu zobaczyć jak każda zabawka jest zapakowana w jego specjalne pudełko.

Nie pozwólcie dziecku mieć wątpliwości, że przeprowadzka spowoduje osobistą stratę.

10. Pozwól, aby maluch pożegnał się ze starym miejscem.

Na ostatni dzień przed przeprowadzką należy towarzyszyć maluchowi podczas krótkiej wycieczki pożegnalnej po każdym pokoju. Może to zabrzmieć głupio i czasochłonnie, ale może to wiele znaczyć dla Twojego malucha.
Daje mu to możliwość zamknięcia spraw i sprawia, że cała transformacja staje się dla niego łagodniejsza. To był dosłownie cały jego świat, jak do tej pory. To może Cię również uspokoić, zwłaszcza jeśli spędziłeś tam wiele szczęśliwych chwil.

11. Odkryj nowe place zabaw i boiska, jak najszybciej.


Znalezienie nowych przestrzeni do zabawy z pewnością pomoże Twojemu maluchowi w dostosowaniu się do nowych warunków. Ekscytuj go, pokazując mu wszystkie parki i place zabaw, które znajdują się w pobliżu nowego domu. Poszukiwanie nowych miejsc, poznawanie nowych przyjaciół – to sprawi, że dziecko szybciej zaakceptuje nowe miejsce i będzie się cieszyć z tego doświadczenia. Przewóz mebli organizuje firma http://www.bagazowe.com.pl/

Dzieci łatwo dostosowują się do zmian. Nie powinieneś mieć zbyt wiele problemów z przeprowadzką do domu z dzieckiem. Po prostu zachowajcie im spokój i bądźcie tam dla nich. W tym wieku wymagają jedynie miłości i współczucia (i jedzenia od czasu do czasu). Przeprowadzka z dziećmi starszymi jest prawdziwym zmartwieniem. Po prostu postępuj zgodnie z naszymi radami.