Jest tylko 36 dni do Bożego Narodzenia, i liczenia … Podczas gdy jest to dużo czasu dla kupujących bożonarodzeniowe prezenty, jeśli jesteś przed przeprowadzką i próbujesz dostać się do nowego domu przed rozpoczęciem świąt, fakt, że jest Boże Narodzenie może podwoić czynnik stresu!
Mając to na uwadze, przygotowaliśmy 10 najlepszych wskazówek, które pomogą Ci przeprowadzić się do domu przed Bożym Narodzeniem – a jednocześnie cieszyć się nim!

1. Potwierdź datę przewozu mebli.

Będzie to Wielki Dzień, nad którym pracujesz, więc wybierz rozsądną, osiągalną datę przed 25 grudnia i trzymaj się jej. Następnie możesz poufnie kontaktować się z adwokatami, agentami nieruchomości i firmą przeprowadzkową.
Do Wigilii firmy bagażowe są otwarte jak zwykle, ale potem zamknięte w Boże Narodzenie i piątek 27 grudnia (za wyjątkiem potwierdzonych już przeprowadzek).

2. Wybierz swoją firmę typu taxi bagażowe.

Przeprowadzka całego domu na własną rękę, choć wydaje się tańsza, może być bardzo stresująca – a czasem droższa. Przede wszystkim pakujesz i przewozisz rzeczy nieprawidłowo zwiększając ryzyko ich uszkodzenia. Po drugie, będzie to stresujące!
Unikaj tego wszystkiego wybierając firmę taka jak taksówka bagażowa, która jest stowarzyszona. Członkowie muszą przestrzegać wysokiego standardu usług i kodeksu postępowania, a także działać jako niezależna służba pojednawcza i arbitrażowa w rzadkich przypadkach, w których mają Państwo zażalenie.

3. Zorganizuj opakowanie.

Jeśli zdecydujesz się na pakowanie, najlepiej zacząć już 2 tygodnie przed datą przewozu mebli i pakować rzeczy, których aktualnie nie używasz. To sprawi, że cały ten obowiązek stanie się mniej stresujący, a także pomoże wam usunąć plątaninę, przekazując przedmioty, których nigdy nie używacie lub nie potrzebujecie na cele charytatywne. Nazwanie zawartości i miejsca na każdym pudełku pomoże zorganizować pakowanie i ułatwi rozpakowanie. Upewnij się, że wszystkie prezenty świąteczne są starannie zapakowane i wyraźnie oznakowane, tak aby można je było szybko odnaleźć po przybyciu do nowego domu.
Jeśli nie masz ochoty pakować się samodzielnie, poproś firmę bagażową, aby spakowała twoje rzeczy dla ciebie. Dobra firma zajmująca się bagażówką będzie w stanie dostarczyć Państwu specjalnie skonstruowane pudełka i materiały opakowaniowe, jak również zaoferować różne opcje pakowania, aby dopasować się do Państwa potrzeb. Ponadto ich personel jest profesjonalnie przeszkolony, więc nie tylko będą pakować szybciej, ale również owijają rzeczy osobiste poprawnie, tak aby były bezpieczne i zabezpieczone podczas transportu.

4. Powiadom przedsiębiorstwa użyteczności publicznej

Pamiętaj, aby odczytać swoje liczniki i poinformować przedsiębiorstwa energetyczne, że zmieniasz miejsce zamieszkania i masz datę przeprowadzki. Wtedy otrzymasz dokładne rachunki, które możesz zapłacić.

Być może będziesz musiał zarejestrować się u nowych lekarzy, stomatologów i weterynarzy, jeśli przeniesiesz się dalej i przekierujesz swoją pocztę.

5. Meble do zdemontowania

Na około tydzień przed przeprowadzką należy rozpocząć demontaż mebli, bez których możesz się obejść. To natychmiast daje więcej miejsca na pakowanie. Należy również upewnić się, że wszystkie meble ogrodowe i inne przedmioty zewnętrzne, takie jak grille, są gotowe do przenoszenia (i nie pokryte śniegiem!).

6. Opróżnić strych.

Ze względów bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, wielu ludzi od przewozu mebli nie mają dostępu do prywatnych poddaszy, więc trzeba będzie wydobyć wszystko z poddasza samodzielnie. To doskonała okazja, aby znaleźć świąteczne ozdoby i choinkę – odstaw je na bok, aby zapakować je na końcu do furgonetki.

7. Zmiana adresu

Karty świąteczne to doskonały sposób na poinformowanie przyjaciół i rodziny o nowym adresie. Istnieje kilka wspaniałych firm internetowych, które mogą wysyłać spersonalizowane kartki.

8. Zwierzęta domowe i dzieci

Zarówno zwierzęta domowe, jak i małe dzieci mogą uznać przeprowadzki za stresujące. Podczas gdy zwierzęta mogą być trzymane bezpiecznie w oddzielnym pomieszczeniu, najlepiej jest sprawdzić, czy rodzina lub przyjaciele mogą przyjąć dzieci na dzień, aby nie przejmowały się procesem bagażowym i opuszczeniem swojego starego domu. W ten sposób będą po prostu podekscytowani przybyciem do swojego nowego domu.

9. Trzymaj cenne przedmioty w bezpiecznym miejscu.

Cenne dokumenty, biżuterię i inne przedmioty należy zawsze przechowywać w bezpiecznym miejscu. Najlepiej gdybyś je zabrał ze sobą do swojego nowego domu – niech nikt inny nie będzie za nie odpowiedzialny.

10. Informacje dla nowych Właścicieli


Miło jest zostawić kilka prostych instrukcji dla nowych właścicieli domu z informacjami na temat dnia wywozu śmieci i instrukcji, jak uruchomić kocioł lub cokolwiek innego – o tej porze roku możesz to zrobić na bożonarodzeniowej kartce!
Podążając za tymi 10 wskazówkami, przeprowadzanie się w Boże Narodzenie jest o wiele mniej stresujące, niż się spodziewałeś. Może się nawet okazać, że organizowanie świąt Bożego Narodzenia da Ci dodatkowy czas na zakupy.
Na koniec, pamiętaj, że są Święta Bożego Narodzenia! Po przybyciu do nowego domu, upewnij się, że masz choinkę lub inne świąteczne dekoracje i płytę z kolędami. W ten sposób możesz utrzymać ducha świąt podczas rozpakowywania wszystkiego innego.